UZVELC TAUTAS TĒRPU PAR GODU LATVIJAI!
4.maiju tradicionāli atzīmēsim tautas tērpos, kas ikvienam latvietim ir goda tērps! 4.maijā saposies savā tautas tērpā, nofotografējies un publicē fotogrāfiju savā Facebook vai Instagram kontā, pievienojot tēmturi #tautastērpugājiens2021
Tēmturis #tautastērpugājiens2021 būs Tavs apstiprinājums dalībai virtuālajā pasākumā un atļauja organizatoriem izmantot sociālajos tīklos publicētās bildes gājiena publicitātei. Lūdzam publicēt tikai tās fotogrāfijas, kas tapušas šogad, tādejādi veidojot kopējo vēturisko liecību tieši par 2021. gadu! Vairāk informācijas:👉 Šogad vari piedalīties gājienā, pielaikojot virtuālo tautas tērpu! Dažādu novadu virtuālie tautas tērpi pieejami šeit:
Gājiens UZVELC TAUTAS TĒRPU PAR GODU LATVIJAI!
Tautas tērpu gājiena tradīcija aizsākās 2016. gadā, kad Tautas tērpu centrs SENĀ KLĒTS, svinot savu 25. gadskārtu, gāja svinīgā gājienā no Rātslaukuma uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, demonstrējot tautas tērpu daudzveidību un svinot godus. Šo tradīciju turpinot, 2017. gadā gājiens notika 4. maijā ar aicinājumu “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai!” un nu jau piekto gadu 4. maijs tautas tērpu valkātājiem saistās ar gājienu tautastērpos.
Katru gadu gājiens ir bijis atšķirīgs, dažus gadus Vērmanes dārzā ir bijusi tautas tērpu parāde, ir bijis atšķirīgs maršruts – no Vērmanes dārza vai no Rātslaukuma līdz Brīvības piemineklim. No apmēram 200 dalībniekiem pašā pirmajā gājienā, pasākums izauga līdz apmēram 600 dalībniekiem 2019. gadā. Jau trešo gadu SENĀ KLĒTS organizē gājienu sadarbībā ar biedrību Mans Tautastērps.
2020. gads atnāca ar pandēmijas ierobežojumiem, tādēļ gājiens, organizēts kopā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, pirmo reizi notika virtuāli, aicinot dalībniekus publicēt bildes tautastērpos savos sociālajos kontos, un šis gads arī pārsteidza ar neticami lielu dalībnieku skaitu, jo beidzot bija iespēja piedalīties no jebkuras pasaules vietas – virtuālajā gājienā savas bildes publicēja ap 4000 dalībnieku.
Arī šogad gājiens būs virtuāls, aicinot cilvēkus publicēt bildes savos Facebook un Instagram kontos, bet būs vēl kādi jaunumi. Tiks piedāvāta iespēja pielaikot VIRTUĀLO tautas tērpu Facebook un Instagram filtru veidā – šo iespēju varēs sākt izmantot jau no 30. aprīļa, kad tiks publicēta instrukcija. Un gājiena norises dienā – 4. maijā – Rīgā, Rātslaukumā būs vides mākslas objekts, atzīmējot SENĀS KLĒTS dibināšanu pirms 30 gadiem un gājiena vēsturi. Ikviens ir aicināts aplūkot šo vides mākslas objektu, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus.
Katru gadu gājiens notiek gan pateicoties organizatoru komandai, gan sadarbības partneriem – dažādos laikos bijusi sadarbība ar biedrību “Mans tautastērps”, Rīgas domi, Kultūras un tautas mākslas centrs "Ritums", Latvijas Nacionālo kultūras centru, pasākumu finansiāli atbalstījuši Valsts kultūrkapitāla fonds, AS Latvijas valsts meži, dažādi sponsori un informatīvie atbalstītāji, piemēram, Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs. Bet galvenokārt pasākums notiek, pateicoties tam, ko mums pašiem – katram no gājiena dalībniekiem, nozīmē tautas tērps un tā valkāšanas tradīcija.
https://ej.uz/tautasterpugajiens
#senāklēts #manstautastērps #4maijs #tautastērpugājiens2021 #tautagodstērpi