Aicinām apmeklēt izstādi Bratislavā!








Pirmā starptautiskā cimdu izstāde “Latviešu rakstainie cimdi”, ko rīko Tautas tērpu centrs SENĀ KLĒTS, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma informācijas centrs un Talsu novada pašvaldība, ir veltīta Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā iekļautajam elementam - LATVIEŠU ETNOGRĀFISKO CIMDU ADĪŠANAS TRADĪCIJAS UN PRASMES. Izstādē apskatāmi 500 cimdi, ko adījušas vairāk kā 260 dalībnieces no desmit valstīm.  Izstāde apskatāma Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma informācijas centrā no 2023. gada 16. jūnija.

Janīna Kursīte izstādes sakarā raksta: "Uzskatot Latvijas cimdus, rodas pārliecība, ka ornamentu un krāsu rakstu daudzveidība ir bezgalīga. Latvijas brīnums un spēks, kā izrādās, ir paslēpts cimdos!"

Pēc izstādes atklāšanas  pulksten 18.00 Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma informācijas centrā, atzīmējot Latvijas vispārējo Dziesmu svētku tradīcijas 150-gadi, notiks Rīgas Projektu kora koncerts. Programmā: latviešu mūsdienu komponistu kora mūzika un XXVII Vispārējo latviešu dziesmu svētku repertuārs.

Izstāde notiek pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam. 








Pastmarka. Latvijas tēls. Izstādes atklāšana 10. jūnijā galerijā MuzeumLV. Mākslinieces Artas Ozolas - Jaunarājas radītās pastmarkas ir veltītas Latvijas kultūrvēsturiskām vērtībām, arī - tautas tērpam. Jutekliskums un smalkums katrā detaļā.




4. maija svētkos aicinām - Uzvelc tautastērpu par godu Latvijai un nāc dižoties!

Kultūras un tautas mākslas centrs ”Ritums” sadarbībā ar Tautas tērpu centru “Senā klēts”
aicina Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu 4. maijā svinēt
tautastērpos un doties kopīgā gājienā no Rātslaukuma uz Brīvības laukumu. Pēc
gājiena Rātslaukumā notiks grupas “Auļi”, Katrīnas Dimantas un etnofolka grupas
“TKP” koncerts. Pasākumu vadīs Ēriks Zeps un Zane Reitere.

No plkst. 13.00 dalībnieku pulcēšanās gājienam Rātslaukumā.




2023. gada 31. martā, 1. un 2. aprīlī  kā jau katru gadu norisinās pasākums “Satiec savu meistaru!”, ko rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar novadu pašvaldībām un meistariem visā Latvijā.

SENAJĀ KLĒTĪ 31. martā viesojās Ziemeļlatgales tradīciju kopējas māsas Anita Kaša un Aija Keiša no Baltinavas un Tilžas. Adīšanas profesore – cimdu meistare Ilze stāstīja un demostrēja raibo cimdu adīšanas nianses adīšanas entuziastēm.